showcase image

خریدار ضایعات مقوا

ضایعات کارتن یکی از پرسودترین مشاغل مرتبط با بازیافت است. ارزش کارتن ها و مقواهای ضایعاتی به اندازه ای شده است که به آن زباله طلا شده می گویند! حتی ضایعات کارتن در ایران به کشورهای دیگر نیز صادر می شود. البته صادرات این محصول باعث شده است که در برخی موارد نیاز داخل کشور تأمین نشود. در این مقاله قصد داریم به خرید و فروش ضایعات کارتن و اطلاعات مرتبط با آن بپردازیم.
ضایعات کارتن چیست؟
کارتن و مقوا یکی از کم هزینه ترین و مقاوم ترین محصولات برای بسته بندی محصولات مختلف هستند. به همین دلیل در صنایع گوناگون کاربرد دارند. اما بعد از استفاده از محصول موجود در آنها، معمولا کارتن ها بلااستفاده واقع می شوند. در گذشته کارتن ضایعاتی نیز مانند کاغذهای باطله بازیافت می شد. اما امروزه با افزایش قیمت مواد اولیه تولید کارتن و مقوا، ضایعات این محصول از کاغذ جدا شده است.
در برخی موارد کارخانه های مختلف بسته بندی های سالم محصولاتشان را از مراکز توزیع پس می گیرند تا دوباره از آن استفاده کنند. به عنوان مثال برخی از برندهای لوازم خانگی کره ای، به شرطی محصولات خود را می فروشند که واردکنندگان کارتن های آنها را باز پس دهند. این موضوع نشان می دهد که مقوای ضایعاتی، در همه جای دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.